5 tipů na kočičí výlety

Krásné počasí láká k výletům – vydejte se s Kočičí paní na kočičí výpravu! Máme pro vás 5 super tipů na krásná, trochu tajemná i poučná místa s kočičí tématikou. A nezapomeňte si před cestou pořídit pořádnou kočičí výletnickou výbavu!

Litoměřice: Výlet za Kamennou kočkou pro milovníky vyhlídek

Mezi Litoměřicemi a blízkými Žitenicemi najdete Kočku – velký skalní útvar, který má podobu ležící kočičky. Turistická stezka vás zavede až na jeho vrchol, kde si můžete za odměnu vychutnat parádní výhled do kraje.

Ústecký kraj, https://www.litomerice.cz/vylety/skalni-utvar-kocka

 

Slatiňany: Naučná stezka ke Kočičímu hrádku pro děti i dospělé

U jižní brány slatiňanského zámeckého parku začíná 2 km dlouhá naučná stezka se zábavnými úkoly, na jejímž konci stojí Kočičí hrádek. Miniaturní zděný hrádek v romantickém slohu nechala postavit na přelomu 19. a 20. století kněžna Vilemína Auerspergová. Dnes je krásně opravený a slouží k hrám malých i velkých návštěvníků.

Pardubický kraj, okres Chrudim, https://www.zamek-slatinany.cz/cs/tipy-na-vylet/7898-kocici-hradek

 

Karlovy Vary: Kočka barona Lützova pro milovníky umění a historie

Socha kočky sedící na vysokém sloupu u vily barona Lützova je při návštěvě Karlových Varů prakticky povinná zastávka každého milovníka koček. Socha pochází od berlínského sochaře Augusta Kisse. Kočička původně z výšky hleděla ke středu města, baron ji ale později nechal obrátit zadkem směrem k budově radnice – aby radním ukázal, co si myslí o jejich práci.

Sochu najdete na Stezce Jeanna de Carro, je přístupná celoročně a úžasný výhled na lázeňské centrum v údolí rozhodně stojí za to!

Karlovarský kraj, https://www.karlovyvary.cz/cs/sady-jeana-de-carro

 

Police nad Metují: Kočičí skály a Kočičí hrad na vrchu Ostaš pro dobrodruhy

Vydejte se od parkoviště pod Ostašem po zelené stezce a skrze Kočičí skály dojdete přímo ke Kočičímu hradu. Pískovcové skalní věže se tyčí do výše až 20 metrů a samotný hrad láká k prozkoumání desítek úzkých chodeb a puklinových jeskyní. Jen pozor, členitý skalní terén obsahuje spoustu těsných průlezů, kterými se pohodlně protáhne kočka, ale pro lidi je to místy docela náročné.

Královehradecký kraj, okres Náchod, https://www.hkregion.cz/dr-cs/100044-bludistem-ostase.html

 

Zámek Lnáře: Kočičí muzeum pro celou rodinu

Úžasný zážitek pro každého milovníka koček! V lnářském kočičím muzeu se dozvíte vše o původu a rozšíření koček po celém světě, o fyziologii a psychice kočiček a také o historii soužití koček a lidí. Muzejní exponáty vám představí kočičky ze starověkého Řecka, Říma i Egypta, kde byly kočičky uctívaným božstvem. Na závěr se nezapomeňte vyfotit s dvoumetrovou kopií egyptské kočičí bohyně Bastet.

Jihočeský kraj, okres Strakonice, https://zameklnare.cz/muzeum-kocek/

 

Máte také nějaký tip na kočičí výlet? Podělte se s námi – napište nám na info@kocicipani.cz.

A když už jste tady, pojďte se podívat na novinky od Kočičí paní - máme ty nejlepší dárečky a vychytávka pro všechny milovníky kočiček! Ověřeno zákazníky!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení