5 tipů na kočičí výlety

Krásné počasí láká k výletům – vydejte se s Kočičí paní na kočičí výpravu! Máme pro vás 5 super tipů na krásná, trochu tajemná i poučná místa s kočičí tématikou. A nezapomeňte si před cestou pořídit pořádnou kočičí výletnickou výbavu!

Litoměřice: Výlet za Kamennou kočkou pro milovníky vyhlídek

Mezi Litoměřicemi a blízkými Žitenicemi najdete Kočku – velký skalní útvar, který má podobu ležící kočičky. Turistická stezka vás zavede až na jeho vrchol, kde si můžete za odměnu vychutnat parádní výhled do kraje.

Ústecký kraj, https://www.litomerice.cz/vylety/skalni-utvar-kocka

 

Slatiňany: Naučná stezka ke Kočičímu hrádku pro děti i dospělé

U jižní brány slatiňanského zámeckého parku začíná 2 km dlouhá naučná stezka se zábavnými úkoly, na jejímž konci stojí Kočičí hrádek. Miniaturní zděný hrádek v romantickém slohu nechala postavit na přelomu 19. a 20. století kněžna Vilemína Auerspergová. Dnes je krásně opravený a slouží k hrám malých i velkých návštěvníků.

Pardubický kraj, okres Chrudim, https://www.zamek-slatinany.cz/cs/tipy-na-vylet/7898-kocici-hradek

 

Karlovy Vary: Kočka barona Lützova pro milovníky umění a historie

Socha kočky sedící na vysokém sloupu u vily barona Lützova je při návštěvě Karlových Varů prakticky povinná zastávka každého milovníka koček. Socha pochází od berlínského sochaře Augusta Kisse. Kočička původně z výšky hleděla ke středu města, baron ji ale později nechal obrátit zadkem směrem k budově radnice – aby radním ukázal, co si myslí o jejich práci.

Sochu najdete na Stezce Jeanna de Carro, je přístupná celoročně a úžasný výhled na lázeňské centrum v údolí rozhodně stojí za to!

Karlovarský kraj, https://www.karlovyvary.cz/cs/sady-jeana-de-carro

 

Police nad Metují: Kočičí skály a Kočičí hrad na vrchu Ostaš pro dobrodruhy

Vydejte se od parkoviště pod Ostašem po zelené stezce a skrze Kočičí skály dojdete přímo ke Kočičímu hradu. Pískovcové skalní věže se tyčí do výše až 20 metrů a samotný hrad láká k prozkoumání desítek úzkých chodeb a puklinových jeskyní. Jen pozor, členitý skalní terén obsahuje spoustu těsných průlezů, kterými se pohodlně protáhne kočka, ale pro lidi je to místy docela náročné.

Královehradecký kraj, okres Náchod, https://www.hkregion.cz/dr-cs/100044-bludistem-ostase.html

 

Zámek Lnáře: Kočičí muzeum pro celou rodinu

Úžasný zážitek pro každého milovníka koček! V lnářském kočičím muzeu se dozvíte vše o původu a rozšíření koček po celém světě, o fyziologii a psychice kočiček a také o historii soužití koček a lidí. Muzejní exponáty vám představí kočičky ze starověkého Řecka, Říma i Egypta, kde byly kočičky uctívaným božstvem. Na závěr se nezapomeňte vyfotit s dvoumetrovou kopií egyptské kočičí bohyně Bastet.

Jihočeský kraj, okres Strakonice, https://zameklnare.cz/muzeum-kocek/

 

Máte také nějaký tip na kočičí výlet? Podělte se s námi – napište nám na info@kocicipani.cz.

A když už jste tady, pojďte se podívat na novinky od Kočičí paní - máme ty nejlepší dárečky a vychytávka pro všechny milovníky kočiček! Ověřeno zákazníky!