Jak vybrat peněženku s kočkou či kočičím motivem

Peněženka hlídá nejen peníze, ale často také platební karty, doklady, fotky, jízdenky a různé maličkosti. Jak vybrat u Kočičí paní pro milovnici koček takovou peněženku, která bude praktická, dlouho vydrží a udělá největší radost?

Velikost peněženky

Nejdříve se zamyslete nad rozměry peněženky. Na drobné mince a pro malé kočičí slečny vystačí malé portmonky, praktické dámy ocení rozměrnější peněženku s více přihrádkami. Velká peněženka může také dobře posloužit jako psaníčko na společenské akce, menší se zase dobře vejde do kapsy. Zamyslete se nad tím, co vše bude peněženka hlídat – mince, bankovky, platební karty, věrnostní kartičky, doklady…? Poté se podívejte do detailního popisu konkrétní peněženky, kde zjistíte, jaké přihrádky a kolik jich obsahuje.

Materiál peněženky

Aby peněženka něco vydržela, ideálním materiálem je kůže nebo koženka. Na druhou stranu peněženky potažené polyesterovou textilií nabízejí širší výběr barev a obvykle se dají i snadno vyprat či vyčistit.

Zapínání peněženky

Nejobvyklejší zapínání peněženek je

  • na zip
  • na patent
  • zacvakávací zapínání (obvyklé u menších portmonek)

Zip obvykle drží o něco lépe, ale peněženka se nesmí přeplňovat. Pokud víte, že peněženka musí pojmout více karet, dokladů a drobností, je lepší peněženka na patent, do které se toho více vejde.

Kapsička na mince

Dopředu si na fotkách prohlédněte, zda má vybraná peněženka samostatnou kapsičku na drobné mince a hlavně, jak se tato přihrádka zapíná. Nejpraktičtější je zapínání

  • na zip
  • na cvoček

Barva a design peněženky

Pří výběru barvy a designu peněženky hraje hlavní roli vkus jejího budoucí majitelky. Pro malé kočičí dámy se hodí veselé zacvakávací portmonky, které dobře poslouží také jako klíčenky. Dospělá kočičí dáma zase ocení stylovější design, třeba od oblíbené autorky Lisy Parker.

Nevíte si rady, jakou peněženku vybrat? Nevadí – rádi Vám poradíme. Napište nám přes chat, nebo nás kontaktujte.