Jak ochránit vánoční stromeček před kočkou?

Blíží se Vánoce a před chovateli kočiček stojí každoroční výzva: Jak ochránit vánoční stromeček před zvědavými tlapkami a zoubky jejich mazlíčků? Kočky jsou přirozeně přitahovány k věcem, které se hýbou, třpytí a visí, což dělá z vánočního stromku neodolatelný cíl. Kočičí paní má pro vás praktické rady a užitečné tipy, jak si užít Vánoce bez kočičí demolice stromečku. A kdyby se Vám nechtělo číst, podívejte se aspoň na vtipná řešení do fotogalerie. 

Proč kočky stromeček tak láká?

Kočky jsou zvířata plná energie a jsou hrozně zvědavé. Vánoční stromeček s visícími ozdobami a světýlky je pro ně perfektní hřiště.

 

Co s tím můžeme udělat?

 

  • Umístění stromku

Výběr správného místa pro stromeček může výrazně snížit riziko útoků ze strany kočky. Ideální je umístit stromeček do místnosti, kam má kočka omezený přístup, nebo použít dětské zábrany k ohraničení oblasti kolem stromku.

  • Stabilizace stromku

Stabilita stromečku je nezbytná. Pevný stojan nebo upevnění stromku k zdi či stropu může zabránit jeho převrácení, pokud se kočka rozhodne po něm šplhat.

  • Alternativní dekorace

Volba bezpečných a pro kočku neatraktivních ozdob může také výrazně pomoci. Matné, robustnější ozdoby a eliminace třpytivých, visících prvků může kočku méně lákat k hraní si se stromečkem.

  • Odměna za dobré chování

Odměňte kočičku, pokud nechává stromek na pokoji. Nebo jí nabídněte jiné zajímavé hračky nebo třeba kočičí strom, abyste odvedli její pozornost.

  • Bezpečnostní opatření

Ze stromečku odstraňte všechny nebezpečné předměty, jako jsou skleněné ozdoby nebo třpytivé nitě. Pravidelně kontrolujte stromeček a jeho okolí, zda něco není poškozené.

Aby vánoční stromeček přežil kočičí zvědavost, je potřeba trocha plánování a prevence. Tipy od Kočičí paní Vám doufáme pomohou ochránit ozdoby, řetězy i světýlka a pohodový a radostný čas Vánoc si užijí všichni členové domácnosti – dvounozí i čtyřnozí.