7 tipů, jak vysvětlit kočce, že je něco zakázané

Vztah mezi člověkem a jeho kočičkou je jedinečný a obvykle plný lásky a porozumění. Každý majitel kočky se ale může dostat do situace, kdy musí svému kočičímu společníkovi vysvětlit, že některé věci jsou prostě zakázané. Jak to ale udělat tak, aby váš vztah s kočkou neutrpěl a aby rozuměla vašim pravidlům? Máme pro vás sedm tipů, jak na to.

 1. Studujte kočičí povahu
  Než začnete vysvětlovat kočce pravidla, je důležité rozumět její povaze a instinktům. Kočky jsou nezávislá zvířata a mají své vlastní potřeby a preference.

 2.  Komunikujte jasně
  Výrazná, jednoznačná komunikace je klíčem k tomu, aby kočka rozuměla, co od ní očekáváte. Používejte jednoduché a srozumitelné signály.

 3. Pozitivní motivace
  Místo trestů se zaměřte na pozitivní motivaci. Odměňte kočku, když se chová správně. To jí pomůže pochopit, co očekáváte.

 4. Omezte přístup k zakázaným věcem či oblastem
  Pokud chcete kočce zabránit v přístupu k určitým místům nebo věcem, použijte bariéry, jako jsou zavřené dveře, nebo vyvarujte se umístění těchto věcí na dostupných místech.

 5. Obrňte se trpělivostí
  Kočky se učí postupně, a to vyžaduje trpělivost. Nepředpokládejte, že kočka okamžitě pochopí vaše pravidla.

 6. Kvalitní zábava
  Dopřejte svojí kočičce dost zábavy a jiní stimulace, takže na zakázaní aktivity zkrátka nebude mít čas ani pomyšlení.

 7. Požádejte o pomoc profíky
  Pokud máte potíže vysvětlit kočce, co je zakázáno, nebo pokud jeví vaše kočička problémové chování, konzultace s veterinářem nebo chovatelem koček může být užitečná.

 

Vysvětlit kočce, že určité věci jsou zakázány, může být výzvou, ale s trpělivostí, láskou a jasnou komunikací to určitě zvládnete.